Léčba bolesti

Jak Voltaren působí?

Přečtěte si, jak Voltaren ulevuje od bolesti, tlumí zánět a zmenšuje otok a urychluje rekonvalescenci.

Co je Voltaren?

Voltaren představuje řadu volně prodejných léčivých přípravků, které obsahují nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) nazývané diklofenak. Diklofenak působí na principu inhibice prostaglandinů, což jsou látky v těle, které způsobují bolest a zánět. Snížením jejich účinků pomáhá diklofenak zmírnit bolest a tlumit zánět.

Typy Voltarenu

Voltaren je k dostání ve čtyřech různých formách: gel, tablety, měkké tobolky a náplast. Zde vysvětlujeme, jak každá z nich působí.

Aplikace Voltarenu na kůži

 

Gel Voltaren

Jak Voltaren funguje

Víte, že…?

Gely Voltaren byly první gely proti bolesti, které měly uzávěr trojúhelníkového tvaru pro snadné otvírání.

Gely Voltaren jsou určeny k lokálnímu použití, což znamená, že se nanášejí na kůži postižené části těla. Diklofenak nanesený na povrchu kůže následně proniká do tkání pod kůží a působí na zanícené tkáně (např. uvnitř kloubu), aby se zmírnila bolest, snížil otok a podpořil se proces hojení.

Existují tři různé formy přípravku Voltaren, které lze nanášet na kůži, a každá nabízí celou řadu specifických výhod.

  • Voltaren Emulgel 10 mg/g gel obsahuje 1,16 % diklofenaku ve formě gelu. Je vhodný k nanášení 3–4krát denně pro krátkodobou úlevu od bolesti po dobu 1 až 2 týdnů. Je klinicky prokázáno, že snižuje akutní bolest do jedné hodiny od aplikace.
  • Voltaren Forte 20 mg/g gel obsahuje dvakrát vyšší koncentraci diklofenaku, tedy 2,32 %. Ke zmírnění bolesti a zánětu, abyste se mohli po úrazu začít znovu normálně hýbat, jej stačí aplikovat pouze dvakrát denně (po dobu 1 až 2 týdnů).

Léčivá náplast Voltaren

Léčivá náplast Voltaren obsahuje 140 mg diklofenaku ve formě sodné soli. Léčivá náplast Voltaren není hřejivá náplast. Obsahuje nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které poskytuje krátkodobou úlevu od bolesti a zánětu. Náplast se aplikuje na postiženou oblast a léčivo z ní proniká přes kůži přímo ke zdroji bolesti. Aby byla zajištěna 24-hodinová úleva náplast aplikujte dvakrát denně – ráno a večer.

Perorální formy Voltarenu

Voltaren Rapid a Voltaren Actigo Extra

Měkké tobolky Voltaren Rapid a obalené tablety Voltaren Actigo Extra poskytují rychlou úlevu od bolesti.

Více informací

Vše, co potřebujete vědět o tlumení bolesti

Zde vysvětlujeme, jak fungují různé typy přípravků pro úlevu od bolesti, abychom vám pomohli vybrat si ten nejlepší na vaši bolest.

Více informací

Různé typy bolesti a jejich léčba

Zjistěte více o původu bolesti a o tom, co ji způsobuje. Jaké výhody nabízí Voltaren Actigo Extra?

Více informací

Co je zánět?

Zjistěte vše o procesech, které způsobují zánět, proč k němu dochází a jak se můžeme v důsledku zánětu cítit.

*GSK Global Pain Index Research 2014 Report. K dispozici na adrese: www.global-pain-index.com

Více informací