Bolest krku a ramen

Bolest krku a ramen

Nespecifická bolest krku a ramen postihuje obvykle dospívající i dospělé a zahrnuje napětí šíje, hyperextenzi krku, tenzní bolest a další potíže s krkem. Bolest je obvykle buď akutní (trvá méně než 3 týdny), nebo má chronickou povahu (trvá déle než 12 týdnů).

Další informace naleznete v části Druhy bolesti.

  • Krátkodobé potíže je možno léčit fyzioterapií a léky proti bolesti.
  • Při dlouhodobějším trvání bolesti může přinést úlevu intenzivní protahování svalů, fyzioterapie nebo akupunktura.
  • U lidí s oslabenými šíjovými svaly, kteří mohou být náchylní k bolestem krku, se doporučuje cvičení pro posílení šíje.
  • Zlepšování tělesné kondice: kondiční cvičení a fyzické aktivity zahrnují aerobik, cvičení ke zvýšení pružnosti, posílení svalů, výdrže
    a zlepšování koordinace.
  • Při léčbě jak akutní, tak chronické bolesti krku a ramen mohou být prospěšné určité druhy pohybových cvičení, které by se měly provádět několikrát týdně. Jejich cílem je zvýšit pohybový rozsah kloubů.
  • Při bolesti krku a ramen se doporučují také proprioceptivní a posilovací cvičení. Proprioceptivní smysl znamená schopnost koordinovat tělo v prostoru. Proprioceptivita je důležitá pro kontrolu a stabilitu postoje a držení těla. Cílem posilovacích cvičení je zvýšit svalovou výkonnost, především jejich regeneraci a sílu.

Cviky proti bolesti krku a ramen

Tato jednoduchá cvičení vám pomohou získat zpět celý pohybový rozsah, dosáhnout větší síly, uvolnit lokalizovanou ztuhlost a odstranit všechny potíže se šíjí. Je možné, že zpočátku budete mít mírně nepříjemné pocity, začněte proto cvičit velmi opatrně a postupně přidávejte na intenzitě.

Celou škálu cviků naleznete v části o cvičení.

Lék proti bolesti krčních svalů

Voltaren Emulgel

Voltaren Emulgel je účinný při léčbě bolesti zad, svalů a kloubů. Voltaren Emulgel díky svému jedinečnému složení emulgelu proniká hluboko do zanícených tkání, jako jsou klouby, a působí přesně tam, kde je potřeba. Kromě tlumení bolesti a léčby zánětu, zmírňuje otoky. Voltaren Emulgel se snadno nanáší a má zklidňující a chladivý účinek.

Další produktové informace naleznete v části Léky.

Co je bolest?

Co je bolestZákladní informace 
o bolesti jako takové

Seznamte se blíže s podstatou bolesti – zjistěte, proč je někdy potřebná a jak zjistit její zdroj.

Více informací

Nepřestávejte se hýbat

Vhodný sport pro vásHledáte nové způsoby, jak se udržovat v dobré kondici?

Více informací

Produkty Voltaren

Produkty VoltarenVoltaren - vrátí radost z pohybu

Volně prodejné léčivé přípravky registrované pod značkou Voltaren nabízí různé formy řešení při léčbě bolesti pohybového aparátu.

Více informací

© 2017 skupina firem GSK nebo její poskytovatelé licence.