VoltActive Kotníková bandáž

Pohybujte se bezstarostně a sebevědomě s naší Kotníkovou bandáží, která zlepšuje stabilizaci, poskytuje účinnou podporu a úlevu od bolesti a pomáhá předcházet opětovným zraněním kotníku.

Zjistit správnou velikost

Stvořeno pro pohyb

Aktivní život není jen o pohybu. Je to o radosti z toho, že se můžeme věnovat věcem, na nichž nám záleží. VoltActive Kotníková bandáž pomáhá při zotavování, a vy se tak znovu můžete věnovat svým oblíbeným aktivitám s vědomím toho, že je váš kotník stabilizován a chráněn. Začněte znovu chodit do posilovny. S pevnou oporou můžete zase bezstarostně kopat do míče a chodit na túry. Spolu s ostatními si užívejte svobodu, kterou pohyb přináší. Protože VoltActive Kotníková bandáž nejenom ulevuje při bolesti pomocí stabilizace. Dává vám sílu. Vyvolává radost. Je stvořena pro pohyb.

Často kladené dotazy

 • Jaké jsou vlastnosti kvalitní kotníkové bandáže?

  Vysoce kvalitní VoltActive Kotníková bandáž zajišťuje komfortní stabilitu i podporu. Nabízí úlevu od bolesti v místě bolesti prostřednictvím stabilizace, zlepšuje motoriku, podporuje senzomotorické funkce a tím také aktivuje svalovou stabilizaci. Polštářek z Technogelu zajišťuje kotníku optimální pohyb a stahuje tkáň. Bandáž je perfektně přiléhavá a neposouvá se, její pružný materiál je přitom elastický a přizpůsobuje se vašim pohybům. Je vyrobena z prodyšného materiálu bez obsahu neoprénu a latexu a lze ji prát v pračce.

   

 • Kdy používat kotníkovou bandáž?

  VoltActive Kotníková bandáž pomáhá při zotavování i během aktivního života prostřednictvím stabilizace a pomáhá předcházet opětovným zraněním při následujících indikacích:

  • Podráždění v hlezenním kloubu (posttraumatické, pooperační a chronické)
  • Otok v hlezenním kloubu (posttraumatický, pooperační a chronický)
  • Lehký pocit nestability
  • Lehká nestabilita vazů
  • Mírné bolesti hlezenního kloubu
  • Tendomyopatie
  • Kloubní výron
  • Lehké až středně závažné podvrtnutí v hlezenním kloubu

  Indikaci musí stanovit lékař.

 • Jakou velikost mám zvolit?

  Díky průvodci velikostmi v našem videu zjistíte, jak správně měřit a najít si správnou velikost. Budete potřebovat krejčovský metr nebo obyčejný provázek, který pak změříte pravítkem.

 • Co dělat, pokud se pohybuji mezi dvěma velikostmi?

  V případě, že se nacházíte mezi dvěma velikostmi a vaše hodnoty A a B se neshodují, doporučujeme zvolit hodnotu B jakožto určující hodnotu pro velikost, která vám poskytne optimální podporu. Lidé obvykle zjistí, že menší velikost jim sedí lépe. Pokud jste však citliví na kompresi, bude pro vás pohodlnější větší velikost.

   

 • Jiné bandáže mi nesedí správně. Bude mi sedět VoltActive?

  Naše 3D technologie s plochým pletením vytváří elastický materiál, který se snadno přizpůsobí vašim pohybům a zároveň vám poskytne spolehlivou stabilitu. Vyšší elasticita při okrajích zabraňuje tomu, aby bandáž sklouzla nebo způsobila přerušení průtoku krve. Cílené působení kompresních zón napomáhá zmírňovat otoky. Náš materiál, který neobsahuje latex ani neopren, je díky certifikaci OEKO-Tex Standard 100 šetrný k pokožce a díky prodyšným funkčním vláknům se bandáž pohodlně nosí po celý den.
  K určení své velikosti prosím použijte našeho průvodce velikostmi. Pokud vaše hodnoty A a B korelují s hodnotami vzdálenými o více než dvě velikosti, standardní bandáže nemusí ve výjimečných případech správně sedět.

 • Jak nosit VoltActive Kotníkovou bandáž? Jak těsně by měla přiléhat?

  Bandáž by vám měla těsně přiléhat, ale neměla by omezovat průtok krve. Při jejím nošení byste se měli cítit pohodlně a měli byste být schopni se volně pohybovat, aniž by bandáž vyvíjela přílišný tlak na kůži a svaly.

 • Jak dlouho a jak často by se měla podpůrná bandáž nosit?  Bandáže VoltActive můžete obecně vzato nosit kdykoliv, kdy je vám to pohodlné. V závislosti na svém zdravotním stavu a individuálních potřebách můžete nosit naše bandáže buď celý den, nebo jen tehdy, když potřebujete dodatečnou stabilitu při namáhavějších činnostech, jako je sport nebo posilování. Pokud si nejste jisti, zda byste bandáž využili, doporučujeme se nejprve poradit s lékařem. Ten také určí denní dobu používání a délku užívání obecně.

 • Na jaká opatření a varování je třeba brát ohled při nošení kotníkové bandáže?

  Při následujících indikacích je zapotřebí poradit se s lékařem: Kožní nemoci či poranění kůže, záněty, naběhlé jizvy provázené otokem, zarudnutí a přehřátí ve vybavovaném úseku těla; poruchy odtoku lymfy - včetně otoku měkkých tkání nejasného původu, které se vyskytnou v části těla distálně od místa tkání nejasného původu, které se vyskytnou v části těla distálně od místa aplikace pomůcky; poruchy citlivosti a prokrvení v oblasti chodidla.

  Obecné bezpečnostní pokyny

  Varování
  Varování před možným nebezpečím nehody a poranění.

  Upozornění
  Varování před možným technickým poškozením.

  Varování
  Opakované použití produktu, použití na jiné osobě a nedostatečné čištění.

  Podráždění pokožky, tvorba ekzémů nebo infekce v důsledku kontaminace
  choroboplodnými zárodky.
  - Produkt se smí používat pouze na jedné osobě.
  - Produkt pravidelně čistěte.

  Varování
  Trvalé používání produktu.

  Změna zdravotního stavu, zhoršení potíží.
  - Pokud byste na sobě zjistili nějaké mimořádné změny, neprodleně navštivte
  lékaře.
  - V případě pochybností produkt již dále nepoužívejte.

  Varování
  Kontakt s horkem, žhavými předměty nebo ohněm.

  Nebezpečí poranění (např . popálení) a poškození produktu.
  - Chraňte produkt před působením otevřeného ohně, žhavých předmětů
  nebo jiných tepelných zdrojů.

  Upozornění
  Zamezte kontaktu s olejem a prostředky a roztoky obsahujícími tuky a kyseliny.

  Nedostatečná stabilizace v důsledku ztráty funkčnosti materiálu.
  - Nevystavujte tento produkt působení olejů, prostředků a roztoků obsahujících
  tuky a kyseliny.

  Upozornění
  Nebezpečí při nesprávném používání a provádění změn.

  Změny funkce resp. nefunkčnost a poškození produktu.
  - Používejte produkt pouze k určenému účelu a řádně o něj pečujte.
  - Neprovádějte na produktu žádné neodborné změny.

 • Mohu sportovní bandáž používat i přes noc?  Bandáže VoltActive můžete obecně vzato nosit kdykoliv, kdy je vám to pohodlné. Vždy však záleží na vašem zdravotním stavu. Při některých zraněních je imobilizace během noci žádoucí, zatímco při jiných stavech, snížený pohyb a komprese během noci nevedou k zotavení. O používání bandáže přes noc se poraďte se svým lékařem. Ten také určí denní dobu používání a délku užívání obecně.

 • Jsou bandáže VoltActive vhodné pro alergiky?

  Toto je seznam materiálů, které jsou obsaženy v našich bandážích VoltActive:

  Pletací příze, polyamidová příze s lycrou či bez, smyčková tkanina, bavlna, polyuretan, polyester, polyamid, spandex, Peloty Technogel® z viskoelastického polyuretanu, spirálové pružiny, zinek potažený pružinovou ocelí, polyethylen.
   

 • Mohu se s bandážemi VoltActive sprchovat?

  Přestože to materiál nepoškodí, doporučuje se bandáž VoltActive před sprchováním odložit.
   

 • Jak bandáž správně čistit?

  Všechny podpůrné bandáže VoltActive jsou vyrobeny z odolných funkčních vláken, která jsou pratelná v pračce při zachování funkčnosti i tvaru.

  Jak pečovat o bandáž:
  Čistěte bandáž pravidelně.

  Doporučení: Používejte prací pytel nebo síťku. Perte bandáž ve vlažné vodě 30 °C pomocí běžného jemného pracího prostředku. Nepoužívejte změkčovadla. Důkladně vymáchejte. Nechte usušit volně na vzduchu. Nevystavujte působení přímého tepla (např. sluneční záření, sálání trouby nebo topných těles).

  Další podrobnosti naleznete v uživatelské příručce: VoltActive Kolenní bandáž | VoltActive Kotníková bandáž.

 • Jak dlouho bandáž vydrží?

  Bandáže VoltActive jsou vyrobeny z odolných vláken a byly navrženy tak, aby bylo možné je používat několik let. Bandáž si zachová elastický anatomický tvar a pravidelné praní podle našich pokynů zajistí, že vám bude stále dobře sedět. Mnohým našim zákazníkům bandáž vydrží zhruba dva roky. Při správné péči a používání vydrží bandáž některým lidem i déle. 

  Před každým použitím zkontrolujte, zda je produkt plně funkční a nenese známky opotřebení či poškození.

  Pokud produkt již není funkční, je opotřebovaný nebo poškozený, již jej dále nepoužívejte.

 • Potřebuji lékařský předpis?

  Ne. Podpůrné bandáže lze zakoupit bez předpisu.

 • Kde si mohu koupit VoltActive Kotníkovou bandáž?

  VoltActive Kotníkové bandáže prodává několik internetových obchodů i lékáren. Kliknutím sem zobrazíte prodejní místa.

 • Musím před použitím bandáže navštívit lékaře?

  Ne nezbytně. Bandáže VoltActive lze zakoupit bez předpisu. Doporučujeme, abyste se o zvolení správné bandáže s ohledem na svůj zdravotní stav poradili s lékařem. Ten musí váš konkrétní problém nejprve správně diagnostikovat. S výběrem správné bandáže vám samozřejmě kdykoliv rádi poradíme, ale mějte na paměti, že naše rady nenahrazují konzultaci s lékařem. Kontaktujte nás telefonicky či e-mailem.

 • Je VoltActive součástí Voltarenu?

  Ano. VoltActive vám přináší GSK Consumer Healthcare, která stojí také za přípravky Voltaren. Její zkušenosti se zvládáním bolesti zúročujeme rovněž v našich ortopedických podpůrných bandážích. VoltActive je však bezlékový zdravotnický prostředek, zatímco produkty Voltaren jsou léčivé přípravky.

 • Z jakých odborných znalostí VoltActive čerpá?

  Za našimi vysoce kvalitními podpůrnými bandážemi stojí více než stoleté know-how našeho partnera, který tyto produkty vyrábí. Tento výrobce, který využívá svých rozsáhlých zkušeností v oblasti biomechaniky, ortopedie a protetiky, je hnací silou špičkových inovací již od roku 1919.

  VoltActive vám přináší stejná skupina, která stojí za značkou Voltaren. Naše produkty VoltActive navazují na naše dlouholeté poslání, jímž je úleva od bolesti. Navíc poraněnou část těla během nošení chrání. Narozdíl od Voltarenu, který je léčivým přípravkem, je však VoltActive bezlékovým zdravotnickým prostředkem.

Časté otázky o Voltarenu Emulgel

Více informací

VoltActive Kolenní bandáž

Naše Kolenní bandáž je navržena tak, aby chránila a stabilizovala čéšku a tím ulevovala při bolesti kolenního kloubu a podporovala motoriku a správnou funkci kloubu.

Více informací

VoltActive Kotníková bandáž

VoltActive Kotníková bandáž chrání a stabilizuje kotník a tím ulevuje při bolesti a podporuje motoriku a správnou funkci kloubů.

Více informací

Nejdůležitější je správná velikost

Chcete-li plně využít všech výhod bandáží VoltActive, je důležité, abyste si nejdříve našli tu správnou velikost. Podpůrná bandáž by vám měla těsně přiléhat, neměla by však při okrajích způsobovat nepohodlí nebo dokonce omezovat průtok krve. Měla by pevně držet na místě a zároveň být dostatečně pružná, aby se přizpůsobovala vašim pohybům.

Více informací