Voltaren Forte 2,32%

Voltaren – RADOST Z POHYBU

Voltaren Forte 2,32%, gel je nesteroidní protizánětlivý lék ke kožnímu podání, který je dostupný bez lékařského předpisu. Je určený k úlevě od poúrazové bolesti a k zmírnění zánětu a otoku postihujících záda, svaly a klouby.  

Koupit nyní

Voltaren Forte 2,32% představuje nejsilnější koncentraci gelu Voltaren na českém trhu. Díky 2,32% koncentraci léčivé látky poskytuje úlevu od bolesti až na 12 hodin. Gel stačí aplikovat pouze 2-krát denně, čímž poskytne úlevu od bolesti po celý den a noc.

Diklofenak se akumuluje v kůži, která je zásobníkem, ze kterého se postupně uvolňuje léčivá látka do podkožních tkání. Z nich se diklofenak přednostně distribuuje a přetrvává hluboko v zanícených tkáních, jako jsou klouby.

Unikátní, snadno otvíratelný uzávěr ocení zejména starší pacienti trpící artrózou prstů na rukou*. Díky trojúhelníkovému uzávěru je aplikace léčivého přípravku Voltaren Forte 2,32% o mnoho jednodušší a rychlejší. Na otevření víčka stačí pouze lehké uchopení a poloviční otočení.

*Použití při revmatizmu měkkých tkání nebo artróze je potřeba konzultovat s lékařem.

Použití

Voltaren Forte 2,32% gel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otok. Voltaren Forte 2,32% je určený ke kožnímu podání. Je speciálně vyvinutý na vtírání do kůže 2-krát denně, a zajistí úlevu od akutní bolesti na 12 hodin.  

Dospívající od 14 let

  • krátkodobá lokální léčba akutních poranění jako je podvrtnutí, pohmoždění a tupá poranění (úrazy utrpěné při sportu).

Dospělí (od 18 let)

  • poranění tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí svalu a nebo pohmoždění;
  • bolesti zad;

a po poradě s lékařem u těchto stavů:

  • lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání např. u tenisového loktu;
  • bolest při nezávažných artrózách periferních kloubů a kolen.

Jak přípravek používat

Před prvním použitím odšroubujte a odstraňte pečeť tuby pomocí otvoru ve tvaru hvězdičky na horní straně uzávěru. Pokud je pečeť tuby poškozená, přípravek nepoužívejte.

Jemně vtírejte Voltaren Forte 2,32%, gel do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Na jedno použití obvykle stačí množství ve velikosti třešně až vlašského ořechu.

Aplikujte Voltaren Forte 2,32% dvakrát denně (ráno a večer) na místo bolesti. Aplikace 2krát denně dostačuje, protože Voltaren Forte 2,32% působí až 12 hodin proti bolesti. Při vtírání gelu do pokožky můžete pociťovat lehký chladivý efekt.

Voltaren Forte 2,32%, gel lze používat pouze na zdravou a intaktní kůži, bez otevřených ran a poranění. Neaplikujte na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Po aplikaci gelu na kůži nezakrývejte ošetřené místo obvazem nebo náplastí.

Dávejte pozor, aby se Vám gel nedostal na sliznice nebo do očí. Pokud k tomu dojde, vypláchněte si oči čistou vodou a poraďte se s lékařem.

Po aplikaci gelu si umyjte ruce (pokud ošetřované místa nejsou právě na rukou).

Neaplikujte na rozsáhlé plochy kůže a nepoužívejte po delší dobu, než je doporučené, pokud Vám to neurčil lékař.

Vyvarujte se nadměrného vystavování slunečnímu záření.

Pokud jste zapomněli aplikovat Voltaren Forte 2,32% ve správný čas, aplikujte ho hned, jak si vzpomenete a potom pokračujte v léčbě jako obvykle.

Nezdvojujte následující dávku, aby byla doplněna vynechaná dávka.

Působení

Voltaren Forte 2,32% obsahuje účinnou látku diklofenak, nesteroidní protizánětlivou (NSAIDi) látku, která se v klinické praxi používá už více než 30 let na zmírnění bolesti, otoků a ztuhlosti při osteoartróze periferních kloubů a kolen, zánětlivých artropatiích, revmatizmu měkkých tkání, bolesti zad a poranění měkkých tkání.

Voltaren Forte 2,32% navíc obsahuje pomocnou látku oleylalkohol, která zvyšuje prostupnost účinné látky kůží a tím umožňuje její lepší absorpci přímo v místě bolesti i v hluboko zanícených tkáních.

Diklofenak působí protizánětlivě a proti bolesti tak, že inhibuje aktivitu enzymu nazývaného cyklooxygenáza (COX) a omezuje následnou tvorbu prostaglandínů. Voltaren Forte 2,32% působí protizánětlivě, odstraňuje bolest, zmenšuje otok, zlepšuje hybnost pacienta a zkracuje dobu návratu k normální funkci.

Nepoužívejte Voltaren Forte 2,32%:

  • jestliže jste alergický/á na diklofenak nebo jiné léčivé přípravky používané k léčbě bolesti, horečky nebo zánětu, jako je ibuprofen či kyselina acetylsalicylová (látka, která se také používá k prevenci srážení krve), nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku;
  • jestliže jste v posledních třech měsících těhotenství;
  • jestliže jste mladší 14 let.

Další léčivé přípravky a Voltaren Forte 2,32%

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval/a nebo které možná budete užívat.

Nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Pro úplné informace viz příbalovou informaci na níže uvedeném linku.

 

Stáhnout příbalovou informaci

© 2017 skupina firem GSK nebo její poskytovatelé licence.