Co je bolest?

Bolest je přenášená nervovou soustavou. Při artróze, po vymknutí nebo natažení může dojít k zanícení kloubu nebo svalů. Když dojde k podráždění nebo poškození tkáně, uvolní se chemické látky jako prostaglandiny, které vyvolávají přenos „zpráv o bolesti“ do mozku.

Proč je bolest někdy potřebná?
Kdybychom necítili bolest, mnohem hůře bychom zjišťovali, že naše tělo utrpělo újmu. Bolest nás nutí změnit své chování, abychom tělo ochránili před větším poškozením. Také nás vede k tomu, abychom užívali léky pro odstranění příčiny bolesti: poškození nebo zanícení. Bez varovného signálu bolesti bychom na tom byli mnohem hůř.

Zdroj bolesti
Než sáhnete po prostředku k úlevě od bolesti, je důležité vědět, proč bolest vznikla. Pokud budete mít pochybnosti, je třeba poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Existuje mnoho různých druhů bolesti, které většina z nás dobře zná – od bolení hlavy po vymknutí kloubů až po bolest zubů. Velmi často se setkáváme především s bolestí zad a bolením hlavy.

Velmi běžnou bolestí je také bolest kloubů, kterou trpí většina lidí v pokročilém věku. Tato bolest je obvykle způsobována osteoartrózou. Naopak bolest kloubů u mladších lidí pramení zpravidla z poranění při sportu nebo zánětu měkkých tkání kolem kloubu, jako například v případě tenisového loktu, kdy bolest vzniká ve svalech u loktu.

Cviky podle druhu bolesti

Cviky podle druhu bolestiCviky podle druhu bolesti

Zjistěte, které cviky vám mohou pomoci předcházet různým druhům bolesti – od bolesti zad až po bolest kloubů.

Více informací

Průvodce bolestí

Průvodce bolestíObjevte RADOST
Z POHYBU

Vyzkoušejte náš jednoduchý interaktivní nástroj, který vám pomůže najít ta nejlepší cvičení, léčebné postupy a tipy vhodné právě pro vás.

Více informací

Produkty Voltaren

Produkty VoltarenVoltaren - vrátí radost z pohybu

Volně prodejné léčivé přípravky registrované pod značkou Voltaren nabízí různé formy řešení při léčbě bolesti pohybového aparátu.

Více informací

© 2017 skupina firem GSK nebo její poskytovatelé licence.