Podrobněji o bolesti

Vysvětlení různých typů bolesti

Přečtěte si o různých typech bolesti, které můžete pociťovat, a zjistěte, co je způsobuje.

Klasifikace typů bolesti

Definovat bolest bylo pro lékaře po celém světě vždy velmi obtížné. Současná definice, kterou vydala Mezinárodní asociace pro studium bolesti (IASP), zní: „nepříjemný senzorický a emocionální zážitek spojený se skutečným nebo potenciálním poškozením tkáně“. Bolest může být akutní a krátkodobá nebo chronická a dlouhodobá.

Příčiny

Tělesnou bolest můžeme pociťovat z celé řady různých příčin. Příznaky bolesti se zřídka vyskytují izolovaně, takže pokud vás něco bolí, může to být důsledkem působení více různých mechanismů.
Běžnou bolest, jako je např. bolest svalů či kloubů, zpravidla způsobuje poškození tkáně v důsledku opakovaného traumatu, nadměrné aktivity nebo v důsledku nepoužívání či nesprávného používání různých částí těla.

65% of people globally experience body pain at leat once a week

Bolest může být buď akutní nebo chronická. Akutní bolest je taková bolest, která vás informuje, že je vaše tělo nějakým způsobem poškozeno. Například když si spálíte ruku o horkou plotnu. Tato bolest vám říká, že došlo k poškození nějaké části vašeho těla. Akutní bolest začíná náhle a obvykle netrvá dlouho. Když se zranění zahojí, bolest pomine. Chronická bolest je závažnější a trvalejší a o její léčbě byste se měli poradit se svým lékařem.

¹Haleon Global Pain Index Research 2014 Report. K dispozici na adrese: www.global-pain-index.com

Více informací

Vše, co potřebujete vědět o tlumení bolesti

Zde vysvětlujeme, jak fungují různé typy přípravků pro úlevu od bolesti, abychom vám pomohli vybrat si ten nejlepší na vaši bolest.

Více informací

Různé typy bolesti a jejich léčba

Zjistěte více o původu bolesti a o tom, co ji způsobuje. Jaké výhody nabízí Voltaren Actigo Extra?

Více informací

Co je zánět?

Zjistěte vše o procesech, které způsobují zánět, proč k němu dochází a jak se můžeme v důsledku zánětu cítit.

*Haleon Global Pain Index Research 2014 Report. K dispozici na adrese: www.global-pain-index.com

Více informací